Historia

Początki

Klub Sportowy Polonia Skierniewice powstał w 1988 roku. Założycielem Klubu był Edmund Klimczak, który hokej na trawie sprowadził do Skierniewic z Brzezin. Przez pierwsze dwa lata klub działał jako sekcja hokeja pod egidą Legionu Skierniewice. W 1990 roku klub usamodzielnił się a pierwszym prezesem został Edmund Klimczak. W zarządzie klubu znaleźli się sympatycy – głównie rodzice zawodników.

Lata 1988 -1997

Przez pierwsze lata treningi i rozgrywki odbywały się na boisku z naturalną trawą przy ulicy Pomologicznej 10, gdzie obecnie znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji. Początkowo w klubie istniała tylko sekcja męska, która brała udział w rozgrywkach w kategorii młodzika i junior młodszego. Od 1998 roku drużyny juniorów młodszych brały udział w rozgrywkach Mistrzostw Polski. W tym okresie drużyny juniorów młodszych awansowały do Ogólnopolskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży zajmując odpowiednio:

  • 7 miejsce w Tarnowskich Górach w 1991 roku
  • 8 miejsce w Gnieźnie w 1997 roku

W latach 1995-1996 drużyna seniorów brała udział w rozgrywkach II ligi Mistrzostw Polski.

Lata 1998-2002

W tych latach zabroniono Polonii korzystania z boisk piłkarskich znajdujących się na terenie miasta Skierniewice. W związku z tymi trudnościami hokeiści ze Skierniewic zmuszeni byli do ciągłych poszukiwań obiektów, na których mogliby trenować i rozgrywać mecze. Mimo tych przeciwności drużyny Polonii uczestniczyły w rozgrywkach Mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz Mistrzostwach Wojewódzkich młodzików.

Lata 2003-2015

W 2003 roku zmieniły się władze klubu, prezesem został Marek Sikora zaś w zarządzie znaleźli się: Artur Zgliński, Marcin Maluchnik, Marek Bartosik oraz Michał Broniarek. Ten sam skład zarządu urzęduje do dzisiaj.

Na przełomie lat 2003/2004 powstało w Skierniewicach boisko ze sztuczną nawierzchnią z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną. Od tego momentu PZHT warunkowo dopuścił do rozgrywania meczy na tymże obiekcie. W związku z tym do Skierniewic powróciły rozgrywki II ligi, które są tu obecne aż do dzisiaj. W tym czasie Polonia Skierniewice dwukrotnie walczyła w barażach o awans do I ligi (2011 oraz 2014). Drużyny młodzieżowe uczestniczyły w rozgrywkach Mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz Mistrzostwach Wojewódzkich młodzików. W tym okresie drużyny juniorów młodszych awansowały do Ogólnopolskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży zajmując odpowiednio:

  • 8 miejsce w Gąsawie w 2011 roku
  • 6 miejsce w Siemianowicach Śląskich w 2012 roku
  • 6 miejsce w Siemianowicach Śląskich w 2014 roku