Wyniki Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie Skierniewice 28.01.2018

Galeria zdjęć

W niedzielę 28.01.18 od godziny 11.00 rozgrywane były mecze finałowe Halowych Mistrzostw Polski  seniorów i seniorek sezonu 2017/18 w hokeju na trawie. Jako pierwsze na parkiet wybiegły seniorki, dla których był to trzeci turniej decydujący o klasyfikacji medalowej. Po dwóch turniejach na prowadzeniu był zespół KS Start Brzeziny z 9pkt., na drugim miejscu AZS Politechnika Poznań 6pkt., na trzecim LKS Gąsawa 6pkt., a na czwartym ZSMS Poznań 3pkt. W  turnieju finałowym padły następujące wyniki:

KS Start Brzeziny- LKS Gąsawa 5:0

ZSMS Poznań- AZS Politechnika Poznań 5:5

AZS Politechnika Poznań- LKS Gąsawa 2:6

KS Start Brzeziny- ZSMS Poznań 4:1

Po podliczeniu punktów Mistrzem Polski seniorek został zespół KS Start Brzeziny, drugie miejsce zajął zespół LKS Gąsawa, trzecie miejsce AZS Politechnika Poznań, czwarte miejsce ZSMS Poznań. Najlepszą strzelczynią z nagrodą złotej laski został Paulina Sławińska z KS Start Brzeziny, najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Okaj z KS Start Brzeziny i najlepszą bramkarką Gabara Anna także ze Startu Brzeziny.

W kategorii seniorów zostały rozegrane dwa spotkania. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy KS Pomorzanin Toruń a LKS Gąsawa zakończył się zwycięstwem drużyny z Torunia 4:2, tym samym KS Pomorzanin wywalczył brązowe medale HMP. Drużyna LKS Gąsawa zajęła ostatecznie czwarte miejsce. W wielkim finale spotkały się zespoły z Poznania, WKS Grunwald i AZS AWF Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem Grunwaldu Poznań 8:4, tak więc Mistrzem Polski seniorów został WKS Grunwald Poznań, natomiast AZS AWF Poznań zajął drugie miejsce i wywiózł ze Skierniewic srebrne medale. Najlepszym strzelcem został Artur Mikuła z WKS Grunwald Poznań, najlepszym zawodnikiem turnieju Waldemar Rataj z LKS Gąsawa, najlepszym bramkarzem Wróbel Dawid LKS Gąsawa. Po meczu finałowym rozdano medale i puchary oraz honorowe odznaki i statuetki. Złotą odznakę PZHT otrzymał Sikora Marek, prezes Polonii Skierniewice. Statuetki za wkład w popularyzację hokeja oraz całokształt pracy otrzymali: zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice Jarosław Chęcielewski, Jacek Sobolewski – prezes PZHT, Dariusz Kurc – sekretarz PZHT, Cezary Młynarczyk – dyrektor WKS Grunwald Poznań.

Turniej okazał się w pełni udany i mamy nadzieję , iż sukces organizacyjny przyczyni się do zwiększenia popularności hokeja na trawie oraz będzie promował Miasto Skierniewice.

Zdjęcia z turnieju finałowego w linku poniżej.

Link do fotek

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.